728 x 90
728 x 90
728 x 90
728 x 90

אנחנו במסך עשן

אנחנו במסך עשן

יו"ר הרשות השנייה התייחסה להחלטת שר התקשורת שלא להאריך את כהונתה בתפקיד; מנכ"ל כאן אמר שהוא מתנגד להצעת הממשלה בעניין מימון האירוויזיון

"יש עדיין עיתונאות חוקרת בישראל וזה מה שמחזיק אותנו במקום שאנחנו נמצאים. לצערי הרב, במשבר המיזוג היו כתבים שחבשו כובע של לוביסט וגם כובע של עיתונאי." כך תקפה יו"ר הרשות השנייה לרדיו וטלוויזיה יוליה שמאלוב ברקוביץ בפתיחת הדיון "מושב עשן" בכנס אילת לעיתונות. בפאנל, שעסק בשאלה האם שוק הטלוויזיה בדרך לקריסה, השתתפו גם יו"ר דירקטוריון חברת החדשות עו"ד תמי רווה, מנכ"ל חדשות 2 אבי וייס, מנכ"ל תאגיד כאן אלדד קובלנץ, סמנכ"ל התוכן של חברת HOT יורם מוקדי, העיתונאי חיים יבין, איתי שטרן מ"הארץ" ויורם מוקדי, סמנכ"ל התוכן של HOT. את הפאנל הנחה משה שלונסקי מהמכללה האקדמית עמק יזרעאל.

 

שמאלוב התייחסה להחלטתו של שר התקשורת, איוב קרא, שלא להאריך את כהונתה כיו"ר הרשות השנייה: "ב-26.10 בשנה שעברה לא הייתה ראויה ממני, לפי דעתו של השר, וב-16.9 השנה הייתי ראויה להמשיך ופתאום יש איזשהו דו"ח נסתר ממני, שאני לא מכירה ולא ראיתי בחיים. בקשתי אותו ולא קבלתי לידי. פניתי לשר התקשורת וללשכתו. אני ממתינה לתשובתו. לא אמתין הרבה. נראה לי שזה קשור לעמדתי המנוגדת לכל האנשים בנושא המיזוג.
 

שלונסקי: מה נכנס בך שחשבת שהמיזוג הזה אסור שיתקיים?
 

שמאלוב ברקוביץ': אני חושבת שהניסיון שלי בתחום התקשורת הוא בעוכריי. כשבאתי אמרו שזה מינוי פוליטי ובסוף התברר שאף אחד לא צריך את האינטגריטי המקצועי שלי. כל עיתונאי זב חוטם ניסה להלביש עליי איזשהי ספקולציה, שאני בובה על חוט ושאני עושה מה שאומרים לי. התקבלה החלטה במועצת הרשות השנייה, אני הייתי הקול היחיד שהתנגד. אני אומרת כאן שאני מכבדת את החלטת הרוב. זו החלטה שאנחנו, בראשותי, נוציא אל הפועל. אני מתנגדת לה גם היום ולא שיניתי את דעתי. לפני פחות משנה, כשהיה פיצול, כל ערוץ שביקש את הרישיון – קשת, רשת ועשר, ידע את מצב השוק. לא הייתה הפתעה. עברה חצי שנה, ופתאום הם החליטו שיהיה נכון לחלק את עוגת הפרסום לשתיים ולא לשלוש. הנהלת הרשות השנייה וכל חבר מועצה יודע שבמצב הנוכחי בשוק התקשורת אין מקום אפילו לשני ערוצים. אי אפשר להשאיר את בעיית זליגת הפרסום לגוגל ופייסבוק בלי טיפול. הנה, ערוץ עשר שתמיד פנה לרגולטור שיעזור לו. זה הזמן לטפל בכשלי שוק. יש משבר, בואו ננצל אותו, נבוא למחוקק ונגיד שלא יכול להיות מצב ששוק התקשורת בישראל יקרוס כי הכסף מפרסום הולך לגוגל ופייסבוק".

 

סמנכ"ל התוכן בהוט יורם מוקדי, שבעבר שימש כיו"ר מועצת הכבלים והלוויין, אמר: "רגולטורים מקבלים לפעמים החלטות טובות ולפעמים פחות. בעבר התקבלה החלטה לחייב את הוט בהפקת מקור, אני השקעתי שני מיליארד שקל בתוכן מקורי. אנשים רוצים לראות תוכן מקורי. עדיין התכניות הנצפות ביותר הן תוכן ישראלי מקורי. "סיפורה של שפחה" הייתה בטופ 15, אבל לא בטופ 10. הישראלים רוצים תוכן מקורי כמו עספור, זגורי אימפאיה ושבאבניקים, בית רגיל צופה 14 שעות ביום בטלוויזיה. התכניות הנצפות ביותר הן תוכן ישראלי מקורי.
 

מסך עשן from Tel-Aviv Journalists Association on Vimeo.

 

מנכ"ל חדשות 2 אבי וייס דחה את הטענות של חיים יבין כאילו מהדורות החדשות פחות טובות. "אני חושב שמה שעושים בשנים האחרונות במהדורות בארץ זה לתפארת מדינת ישראל. התכנים שיש בכל המהדורות, וסקופים ותחקירים כמו הצוללות בחדשות עשר – אני לא זוכר כאלה בשנים שאתם שידרתם. בואו לא נתרפק על העבר על כמה אתם עשיתם טוב ו'הצעירים' גרועים והמהדורות בושה ואנחנו מאכילים בשעשועים. "
 

יו"ר חברת החדשות עו"ד תמי רווה התייחסה לשאלת המיזוג: "אחד התנאים הראשונים לאישור המיזוג היה סיום רכישת חברת החדשות. אנחנו קוראים בעיתונות כתבות על איומים לפרק את חברת החדשות. אני רוצה להבהיר: אי אפשר לפרק את חברת החדשות. יש חוק ופועלים לפי החוק. יש סעיף שאומר מה קורה כששני בעלי הבית רוצים להפרד. אפשר לעשות 'במבי' ואפשר שהרשות השנייה תפרסם מכרז ויזכה מי שיזכה. אצלנו לא יהיה 'משפט שלמה' בחברת החדשות. לא יפרקו אותה. אני רוצה להרגיע את כולם. לא מפרקים את חברת החדשות"
 

מנכ"ל תאגיד השידור "כאן" אלדד קובלנץ אמר כי ימליץ להנהלת התאגיד לדחות את ההלוואה של 80 מיליון שקל שמציע האוצר ולתבוע את הכסף כתוספת לתקציב. הוא טען כי הפקת האירוויזיון אינה חלק מהמנדט של התאגיד. עכשיו צריך התאגיד לממן ב-110 מיליון ₪ את האירוויזיון.

אולי יעניין אותך לקרוא גם:

תגובות פייסבוק

השאר תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים ב- *

בטל תגובה

כנס אילת לעיתונות 2018

הרשמו לניוזלטר

קבלו מדי שבוע אל תיבת הדואר האלקטרוני שלכם מבחר כותרות, ידיעות, כתבות ומאמרים בנושאי תקשורת ועיתונות מהארץ ומהעולם.