אתר האינטרנט של אגודת העיתונאים משתדרג לפורמט חדש ואנו בתקופת הרצה שלאחריה האתר יונגש כנדרש

אילנה דיין תקבל תואר ד"ר לשם כבוד מאוניברסיטת בר אילן

מייסדת ומגישת תוכנית האקטואליה והתחקירים "עובדה" החל משנת 1993, תקבל תואר ד"ר לשם כבוד מאוניברסיטת בר אילן. בנימוקי ועדת הפרס נכתב כי דיין זוכה בתואר "על היותה עיתונאית חרוצה וחוקרת בעלת יושרה נוקבת"

אילנה דיין, מייסדת ומגישת תוכנית האקטואליה והתחקירים "עובדה" החל משנת 1993, שהתחילה כתוכנית הדגל של שידורי "טלעד" ובהמשך עברה ל"שידורי קשת" (כיום קשת 12), תקבל בשבוע הבא תואר ד"ר לשם כבוד מאוניברסיטת בר אילן. בנימוקי ועדת הפרס נכתב כי דיין זוכה בתואר "על היותה עיתונאית חרוצה וחוקרת בעלת יושרה נוקבת". עוד נאמר בנימוקי הוועדה כי עבודתה רבת השנים, "תרמה ותורמת רבות לקידומה של העיתונות החוקרת בישראל לעבר שיאים חדשים. עיתונות היצוקה נחרצות לטובת זכות הציבור לדעת, כזו המשפיעה לטובה על החברה הישראלית". 

דיין נולדה בארגנטינה, עלתה לארץ בגיל 6 ואת דרכה העיתונאית החלה כחיילת בגלי צה"ל, היא ד"ר למשפטים מאוניברסיטת ייל האמריקנית ומרצה למשפטים באוניברסיטת תל אביב.

נשיא אוניברסיטת בר אילן, פרופ' אריה צבן, אומר בפנייה לדיין:  "במשך העשורים האחרונים זכית גם לעצב דורות על דורות של אנשי ונשות תקשורת ובעת הזות, בזכות ההערכה המקצועית שהם רוחשים לך, גם עשייתך למען שיח שיש בו דיאלוג והבנה, לתועלת החברה כולה, זוכה להדהוד ולהכפלה. במיוחד בתקופה הזו, המורכבת כל כך, מבקשת אוניברסיטת בר אילן להעלות על נס את אומץ ליבך, את התעוזה לדרוש מאיתנו להביט לאמת בעיניים ולהיות ביקורתיים, מעורבים ובהתאם לכך, טובים יותר".
 
טקס הענקת התואר לדיין ייערך ביום שני הקרוב, במסגרת אירועי חבר הנאמנים של האוניברסיטה. יחד עם דיין יקבלו השנה את תואר ד"ר לשם כבוד מטעם אוניברסיטת בר אילן: ראש המועצה האזורית אשכול לשעבר חיים ילין, הביוכימאי הישראלי – אמריקני וחתן פרס ישראל לחקר הביולוגיה פרופ' חיים סידר, הזמר אביב גפן וכן הרב אליהו בלומנצויג, ממייסדי ישיבת ההסדר בירוחם ואחד מראשיה שגם פעיל בארגון רבני צהר.

מצאתם טעות בכתבה?

דילוג לתוכן