אתר האינטרנט של אגודת העיתונאים משתדרג לפורמט חדש ואנו בתקופת הרצה שלאחריה האתר יונגש כנדרש

ברק רביד זכה בפרס העיתונות מאת איגוד כתבי הבית הלבן

בטקס חגיגי ורב רושם הנשיא ביידן העניק לעיתונאי ברק רביד את פרס העיתונות מאת איגוד כתבי הבית הלבן. רביד הוא העיתונאי הישראלי הראשון שזוכה בפרס היוקרתי

בטקס חגיגי ורב רושם הנשיא ביידן העניק לעיתונאי ברק רביד את פרס העיתונות מאת איגוד כתבי הבית הלבן. רביד (44) משמש ככתב ופרשן מדיני באתר וואלה, פרשן מדיני ברשת CNN וכותב טורים ודיווחים לאתר החדשות האמריקני AXIOS. רביד החל את דרכו העיתונאית בשנת 2007 עת שימש כתב מדיני של עיתון "הארץ" וכעבור עשר שנים בתפקיד, עבר לערוץ 10 (שהפך אח"כ לערוץ 13), אולם פוטר מן הערוץ בנסיבות תמוהות במסגרת תוכנית קיצוצים לכאורה. באוגוסט 2020 החל לעבוד באתר "וואלה!" ככתב ופרשן מדיני ולפני כחצי שנה החל לעבוד כפרשן מדיני ברשת CNN, במקביל לכתיבת טורים באתר AXIOS. רביד חשף עשרות סיפורים הנוגעים ליחסי ישראל – ארה"ב, הגרעין האיראני והמו"מ הישראלי – פלסטיני. הוא גם אחראי לשורת חשיפות אודות הקשרים הסודיים עם מדינות המפרץ, זמן רב לפני שאיחוד האמירויות ובחריין כוננו קשרים רשמיים עם ישראל.  לפני כשנתיים הוציא את ספרו "השלום של טראמפ", העוסק בהסכמי אברהם והמהפך המדיני במזרח התיכון.

רביד הגיב אמש על קבלת הפרס באומרו:"זה היה ערב מרגש ומיוחד שאותו לא דמיינתי בחלומותיי הפרועים ביותר. זה לא היה אפשרי אלמלא עורכי באתר AXIOS, שהפכו את כתבותי לטובות יותר  מקורותי שבטחו בי, משפחתי שבאה עמי עד וושינגטון ואתם, הקוראים". העיתונאי נדב איל כתב אתמול ברשת X : "ברק רביד הוא הריפורטר הטוב ביותר שאני מכיר. סיפור קטן: פעם היינו בלוויה ביחד. הוא הביט לשמיים וזיהה מטוס שהגיע (לדבריו) מכיוון בלתי רגיל. הוא פתח אפליקציית זיהוי מטוסים. מפה לשם הוא פרסם ידיעה בלעדית על איזו קפיצה דיפלומטית סודית (בדרך להסכמי אברהם). הוא בדיוק האדם שיגיע לארה"ב ופחות משנה אחר כך (!) יקבל את הפרס של כתבי הבית הלבן. תאמינו לי הוא רק מתחיל".

בתוך כך, מועצת העיתונות והתקשורת בישראל בראשות סגן נשיא ביהמ"ש העליון בדימוס, השופט חנן מלצר, הצטרפה אף היא למברכים ומסרה כי "הפרס היוקרתי מביא כבוד וגאווה לתקשורת ולעיתונאים בישראל" וכי "ברק רביד ביטא את גישת התקשורת הישראלית כולה, כאשר הודה לנשיא ארה"ב על פעולותיו למען ישראל וביקש ממנו להמשיך ולפעול למען החזרת החטופים. כה לחי".

מצאתם טעות בכתבה?

דילוג לתוכן