אתר האינטרנט של אגודת העיתונאים משתדרג לפורמט חדש ואנו בתקופת הרצה שלאחריה האתר יונגש כנדרש

דובר צה"ל מסיר את הכפפות: ברדוגו פוגע בצה"ל באמירותיו השקריות

בהצהרה חריגה מבהיר דובר צה"ל, תא"ל דניאל הגרי כי אמירותיו של ברדוגו לפיהן הרמטכ"ל מעוניין בשלטון חמאס משוללות יסוד. ברדוגו: הרמטכ"ל מנסה להיות דיפלומט
בהצהרה חריגה יצא היום דובר צה"ל, תא"ל דניאל הגרי, נגד אמירותיו של יעקב ברדוגו מהימים האחרונים וביתר שאת בטור פרשנות שפרסם באתר ערוץ 14. לדברי ברדוגו, הרמטכ"ל הרצי הלוי תומך בהשארת שלטון חמאס ברצועת עזה. "מדובר בשקר חמור ומשולל כל יסוד", טען הגרי.
 
יעקב ברדוגו, הוא איש עסקים המשמש גם כפרשן לענייני כל וכל בערוץ 14. הוא נחשב מקורב לראש הממשלה בנימין נתניהו, פרסם טור דעה בו כתב כי הרמטכ"ל הלוי מחזיק למעשה בקונספציה חדשה: השארת שלטון חמאס ברצועת עזה. "המסרים האמריקניים ככל הנראה השפיעו על חלק מחברי המטכ"ל, שהתיישרו עם הקו האמריקני שגובש באחרונה ותומכים בהפסקת הלחימה והשארת שלטון החמאס בעזה", טען. 
 
"חוצה את גבולות תפקידו"
 
 עוד אומר ברדוגו כי לא חשב מעולם למתוח ביקורת על הרמטכ"ל או כל לובש מדים אחר, "אבל הרמטכ"ל הלוי כבר לא נושא מדים, אלא מנסה מיום ליום להפוך לדיפלומט בכל מה שנוגע ליחסים עם האמריקאים. הוא חוצה את גבולות תפקידו. בעקבות כך אני סבור שהאיש לא ראוי עוד לתפקיד החשוב עליו הוא מופקד".
 
בהודעת התגובה שהוציא דובר צה"ל בעקבות דבריו של ברדוגו נאמר כי הרמטכ"ל התבטא אינספור פעמים בעניין, גם באופן פומבי, שאין לאפשר את המשך השליטה של ארגון הטרור בעזה. "לצד זאת, מי שקובע את מדיניות ישראל מול ארצות הברית ברצועת עזה הוא הדרג המדיני וצה"ל מממש את ההנחיות בעניין. טענות אחרות, כפי שהועלו על ידי ברדוגו בימים האחרונים, הן שקר מוחלט וניסיון לפגוע בצה"ל וברמטכ"ל העומד בראשו, אשר מוביל את צה"ל בלחימה נגד חמאס בנחישות רבה ותוצאות משמעותיות". 
"הקונספציה החדשה של הרמטכ"ל" | טור הפרשנות של ברדוגו באתר ערוץ 14

מצאתם טעות בכתבה?

דילוג לתוכן