אתר האינטרנט של אגודת העיתונאים משתדרג לפורמט חדש ואנו בתקופת הרצה שלאחריה האתר יונגש כנדרש

דובר צה"ל: עיתונאי פלסטיני החזיק בביתו את החטופים אלמוג מאיר ג'אן, אנדריי קוזלוב ושלומי זיו

תחקיר צה"ל ושב"כ: "העיתונאי" ופעיל החמאס עבדאללה ג'מל כלא את החטופים הישראלים בביתו שבנוסיראת | מעדויות שונות עולה כי עבד כצלם ב"אל-ג'זירה" | ברשת החדשות הקטארית מכחישים כל קשר עימו

דובר צה"ל הודיע כי העיתונאי הפלסטיני עבדאללה ג'מל החזיק בבית משפחתו שבנוסייראת את החטופים הישראלים אלמוג מאיר ג'אן, אנדריי קוזלוב ושלומי זיו. אתר החדשות "The Palestine Chronicle" דיווח כי "העיתונאי" נהרג במהלך הפעולה לחילוץ החטופים מביתו וכי הוא היה עובד שאינו מן המניין באתר.

לאחר שנטען בכלי תקשורת בישראל כי ג'מל עבד ב"אל-ג'זירה", הרשת הקטארית מסרה: "האיש לא עבד באל-ג'זירה, איננו מכירים אותו וכל השמועות שהופצו ריקות מתוכן ושגויות". באתר "אל-ג'זירה" מופיע מאמר דעה אחד עליו חתום עבדאללה ג'מל. 

מדובר צה"ל נמסר כי "זוהי הוכחה נוספת לכך שארגון הטרור חמאס משתמש באוכלוסייה האזרחית כמגן אנושי. כוחות הביטחון ימשיכו לפעול בכלל המאמצים להשבת החטופים". בדומה לאחזקתם של חטופים אחרים בבתיהם של אזרחים עזתים העושים זאת בעבור תשלום מארגון הטרור חמאס, כך עשה גם ג'מאל עבדאללה. יצויין כי אין זו הפעם הראשונה שנמצא כי פעילי טרור פעמלו במקביל גם כ"עיתונאים".

מצאתם טעות בכתבה?

דילוג לתוכן