אתר האינטרנט של אגודת העיתונאים משתדרג לפורמט חדש ואנו בתקופת הרצה שלאחריה האתר יונגש כנדרש

האופוזיציה בצעד ראשון נגד הרפורמה של קרעי בתקשורת: "המשך ישיר של המדיניות ההרסנית והכוחנית של ממשלת ישראל"

שרת האנרגיה לשעבר חה"כ קארין אלהרר וחה"כ נאור שירי מיש עתיד יערכו כנס חירום עם פתיחת מושב החורף הקרוב אשר יעסוק ברפורמה בשוק התקשורת של שר התקשורת: "השר קרעי הכריז על קידום התכנית שלו לריסוק התקשורת החופשית בישראל במושב הקרוב"

כיומיים לאחר פתיחת מושב החורף הקרוב, שרת האנרגיה לשעבר וחברת הוועדה לבחירת שופטים, חה"כ קארין אלהרר וחה"כ נאור שירי מיש עתיד יערכו כנס חירום אשר יעסוק ברפורמה בשוק התקשורת של השר שלמה קרעי. בכנס ישתתפו חברי כנסת מכל הקשת הפוליטית, אנשי ונשות תקשורת, מנכ"לים, עיתונאים ועורכים, איגוד העובדים בקולנוע ובטלוויזיה בישראל, ארגוני חברה אזרחית, הפורום הדוקומנטרי בישראל, איגוד העורכים וגופים רלוונטיים נוספים.

כמו כן, הפרופסור תהילה שוורץ אלטשולר מהמכון הישראלי לדמוקרטיה תיתן סקירה רחבה על שוק התקשורת ועל השפעתה של הרפורמה על מפת התקשורת הישראלית, אם תעבור בכנסת.

קארין אלהרר - (מתוך עמוד הפייסבוק שלה) - אגודת העיתונאים בתל אביב - בית סוקולוב

שרת האנרגיה לשעבר, חה"כ קארין אלהרר (מתוך עמוד הפייסבוק שלה)

חה"כ אלהרר מסרה: "השר קרעי הכריז על קידום התכנית שלו לריסוק התקשורת החופשית בישראל במושב הקרוב. אחרי העמקה בפרטיה אין ספק שהיא תפגע בקיומה של עיתונאות חופשית אמינה ומקצועית, תפחית משמעותית את ההשקעה ביצירה ישראלית מקורית ואפילו תפר באופן בוטה ומסוכן את הפרטיות של אזרחי ישראל. התכנית לריסוק התקשורת החופשית היא המשך ישיר של ההפיכה המשטרית. ממשלת נתניהו מבקשת לחרב כל גורם מאזן ומבקר בדמוקרטיה הישראלית. אם היא תעבור, בשילוב עם הרס מערכת המשפט אפשר להכריז על ישראל כדמוקרטיה חלולה.

חה"כ שירי מסר: "תזכיר החוק הוא המשך המדיניות ההרסנית והכוחנית של ממשלת ישראל. הרפורמה תוביל לפוליטיזציה מלאה של הרגולטור כך שנגיע למצב בו השר קובע מי רשאי ומתי. הרפורמה מבקשת לבטל את הפיקוח על התכנים, ובמציאות מאתגרת לאמת העיתונאית, היא מפרקת גם את כללי האתיקה העיתונאית.

"קרעי מעוניין בתקשורת כדוגמת ערוץ 14, ערוץ שהקשר בינו לבין אמת מקרי במקרה הטוב, ערוץ שקורא לשחרור יגאל עמיר, ערוץ שמבזה את חיילות וחיילי צה"ל לאחר רציחתם, זו תקשורת אליבא דה קרעי. בדומה לכל תשעת החודשים האחרונים, כל דבר שהממשלה מעוניינת לתקן – היא הורסת, כי חבריה נמצאים בבולמוס של כוח שהתחיל מהרס מערכת המשפט וממשיך להרס מפת התקשורת הישראלית".

מצאתם טעות בכתבה?

דילוג לתוכן