אתר האינטרנט של אגודת העיתונאים משתדרג לפורמט חדש ואנו בתקופת הרצה שלאחריה האתר יונגש כנדרש

ועד עובדי חדשות 13 באיגרת לעובדים: עד סוף יוני לא יהיו פיטורי צמצום בחברה

דן שחורי, סמנכ"ל אסטרטגיה בחדשות 13 שזה אך הובא על ידי המנכ"ל הפורש, אור צלקובניק הודיע אף הוא על עזיבת החברה
ועד עובדי חדשות 13 שיגר היום מכתב לעובדים, לפיו בהסכמה שהושגה בינו לבין הנהלת החברה העובדים יהיו חסינים מפיטורי צמצום (הנובעים מהצורך לצמצם את מצבת כוח האדם)  – עד סוף יוני השנה.
 
באיגרת נכתב גם כי במהלך תקופה זו לא יתקודם תוכנית קיצוצים באופן מעשי. הוועד גם מציין כי עשוי להתנהל בתקופה זו משא ומתן עם נציגות העובדים, "ככל שההנהלה תציג בעניין זה תוכנית מסודרת לוועד". 
 
עוד נכתב באיגרת :"אנו מברכים את מנכ"ל רשת, אמיליאנו קלמזוק, ואת מ"מ מנכ"ל חדשות 13, אייל דה פאו, שתרמו בהיענות לייצוב המערכת, לאחר הטלטלות שחווינו בחודשים האחרונים. אנו מצפים שגם בהמשך ההנהלות ייזמו צעדים שיחזקו את חברת החדשות ועובדיה, במציאות של תחרות גוברת בשוק הטלוויזיה". 
 
מכתבו של  הוועד לעובדי חברת החדשות, יצא בעיצומו של גל נטישתעובדים, בהם בכירים וותיקים. לפני כשבועיים נמסר על עזיבתו של הפרשן הוותיק לענייני ערבים צבי יחזקאלי לערוץ החדש i24news בעברית שיעלה לאוויר החל מה-24 ביולי 2024. בשבוע שעבר הודיע המנכ"ל אור צלקובניק על עזיבתו את החברה, פחות משנה לאחר מינויו. זה המנכ"ל הרביעי של חדשות 13 שעוזב או מועזב מתפקידו מאז האיחוד בין ערוץ 10 לרשת 13. עזיבתו של צלקובניק לא באה בהפתעה, לאחר תקופה ממושכת בה גורמים מרכזיים במערכת מתחו ביקורת על אופן ניהולה של החברה.
ברקע:  גל עזיבות ונתוני צפייה נמוכים
 
הבוקר הלך בעקבות צלקובניק, גם מי שמונה על ידו: סמנכ"ל האסטרטגיה והמשנה למנכ"ל, דן שחורי. האחרון הודיע על עזיבתו, כחצי שנה בלבד לאחר כניסתו לתפקיד. בתוך כך, גם סמנכ"ל התוכן של רשת 13, אופיר רבינוביץ, פרש מתפקידו כשנתיים לאחר מינויו. 
 
שורת העזיבות ברשת 13 וחדשות 13 בולטת במיוחד ברקע נתוני הצפייה המאכזבים שמדגים הערוץ ביחס למתחריו העיקריים: קשת 12 וערוץ 14, שלעיתים קרובות מהדורת החדשות שלו עוקפת בפער ניכר את מהדורת החדשות המושקעת שהוא משדר מדי ערב. קשת 12 וחדשות 12 מובילים על כל מתחריהם בפער ניכר ובתחתית הרשימה מדשדש בנתוני הצפיה דלים ומאכזבים במיוחד, תאגיד השידור הציבורי, כאן 11. 

מצאתם טעות בכתבה?

דילוג לתוכן