אתר האינטרנט של אגודת העיתונאים משתדרג לפורמט חדש ואנו בתקופת הרצה שלאחריה האתר יונגש כנדרש

ועד עיתונאי חדשות 13 דחה הזמנתה של יוליה שמאלוב ברקוביץ' להיפגש עימה

הוועד נימק את סירובו להיפגש ברצונו "למנוע מראית עין של יחסי עבודה עם מנכ"לית שלתפיסתנו מינויה אינו לגיטימי"
ועד העיתונאים של חדשות 13 דחה היום את הזמנתה של המנכ"לית החדשה שנבחרה על ידי דריקטוריון חדשות 13, יוליה שמאלוב ברקוביץ', לקיים עימה פגישת עבודה. הוועד נימק את דחיית ההזמנה בכך שהוא "דוחה את הניסיון ליצור מראית עין של קשר בין נציגות העובדים לבין מנכ"לית, שלתפיסתנו, מינויה לתפקיד אינו לגיטימי". 
 
לפי אתר "וואלה ברנז'ה", במכתב תגובה ששיגר ועד העובדים לשמאלוב ברקוביץ', נכתב כי "אף שאיננו מכירים במעמדך כמנכ"לית החברה ופועלים כדי לבטל את עצם המינוי, החלטנו להשיב מטעמי נימוס להזמנתך להיפגש עמנו. אנו דוחים בתוקף הצעה זו, שיש בה בה משום ניסיון ליצור מראית עין של קשר בין נציגות העובדים לבין מנכ"לית שלתפיסתנו, מינויה לתפקיד אינו לגיטימי, בהיותה: חסרת כשירות לתפקיד, בעלת זיקה פוליטית מובהקת, נגועה בניגוד עניינים ומי שנושאת על גבה 'קופת שרצים' של התבטאויות נגד נשים וציבורים אחרים בישראל.
 
"שואפים להביא להחלפתך"
 
 "הדברים פורטו בהרחבה בעצומה שעליה חתומים בשמותיהם כ-150 מעובדי החברה, אשר נשלחה לדירקטוריון חדשות 13 מיד עם החלטתו על מינוייך, ודומה כי אין עוד צורך להכביר מילים בעניין. את כל מאמציה משקיעה כיום נציגות העובדים בשאיפה להוביל להחלפתך  בהקדם האפשרי ובכך להשיב לחברת החדשות את הניהול העיתונאי, המקצועי ונטול הפניות שהיא זקוקה לו כל כך.
 
 "למען הסר ספק, אנו דוחים את טענות הסרק שהעלית על היעדר עילות לסכסוך העבודה עליו הכרזנו ביום א' 16.06.2024, כמו גם על פעילות מתוך שיקולים שאינם ענייניים לכאורה. ככל שתרצי להעלות טענות נוספות בעניין, פתוחה בפנייך האפשרות לבוא בדברים עם עו"ד אמיר באשה, יועצנו המשפטי ומכאן שאין כל צורך בקיום פגישה פרונטאלית למיצוי הדיון בעניין".
 
 הדירקטוריון חוייב להשיב לעתירה עד 4 ביולי
 
 בתוך כך, בג"ץ הורה לרשות השנייה ולדירקטוריון חדשות 13 להשיב עד 4 ביולי לעתירה שהגיש ועד העיתונאים, בה הוא מבקש לפסול את מינויה של יוליה שמאלוב ברקוביץ' לניהול החברה.  לטענת העותרים, מועצת המנהלים קיימה הליך מינוי לא תקין, בניגוד לסטנדרטים המוכרים להליך מינהלי תקין וראוי, בוודאי ביחס למינוי לתפקיד כה משמעותי. לא נקבעו ולא פורסמו תנאי סף, לא פורסם קול קורא, לא פורסמה רשימת מועמדים וועדת האיתור הביאה לאישור מועצת המנהלים מועמדת אחת בלבד, שאושרה לאחר דיון קצרצר. לפיכך, טוען הוועד, המינוי לוקה בחוסר סבירות קיצונית.
הקולגות מקשת ומחדשות 12, נרתמו
 
העיתונאי יואב לימור, פתח היום את תוכנית הבוקר שלו בערוץ 12 במונולוג נוקב נגד נסיונות השתקתה של התקשורת החופשית בישראל וצעדיהם הנפסדים של ראש הממשלה נתניהו ושר התקשורת שלמה קרעי ובתוך כך גם ביקר בחריפות את מינויה של יוליה שמאלוב ברקוביץ' למנכ"לית חדשות 13. את דבריו, חתם בתקווה כי "בג"צ יזכיר לדריקטוריון חדשות 13, מהו תפקידה של תקשורת חופשית במדינה דמוקרטית". למפגן התמיכה של לימור הצטרף גם גדעון אוקו מחדשות 12 שראיין את איש חדשות 13 רביב דרוקר שהבטיח בנחרצות: "היא (שמאלוב ברקוביץ') ואנחנו, השדרה המרכזית של עיתונאי חדשות 13, לא נתפקד בחברה אחת".

מצאתם טעות בכתבה?

דילוג לתוכן