אתר האינטרנט של אגודת העיתונאים משתדרג לפורמט חדש ואנו בתקופת הרצה שלאחריה האתר יונגש כנדרש

כתב "המקום הכי חם בגהנום" נעצר לאחר שצילם שוטר עוצר מפגין

העיתונאי איתי רון, המרבה לכתוב ולצלם אלימות משטרתית בהפגנות, נעצר על ידי שוטר סמוי והובא יחד עם עצורים אחרים לתחנת משטרת מסובים. כשעה לאחר שנחקר, שוחרר
כתב המשטרה של אתר האינטרנט "המקום הכי חם בגיהנום" איתי רון, המרבה לסקר את ההפגנות נגד הממשלה ולצלם מקרי אלימות משטרתית המופנית נגד מפגינים, נעצר אמש בעת שתיעד מעצר של מפגין ברחוב קפלן בתל אביב. רון נעצר למרות שהוא ועיתונאים אחרים שנכחו במקום הבהירו לשוטרים כי מדובר בעיתונאי בתפקיד. הוא הובא למשטרת מסובים ולאחר שנחקר שוחרר. 
 
מעצרו של רון בוצע דקות אחדות לאחר חצות, השעה שבה המשטרה הודיעה למטה המאבק למען השבת החטופים כי יש להתפזר ולפנות את הרחובות החסומים באיזור קפלן, צומת עזריאלי ובגין. 
 
לדברי רון, "זה היה ערב רגוע בסך הכל, בלי אירועים מיוחדים. בחצות הודיעו השוטרים שמעתה ואילך ההפגנה לא חוקית והם פינו את המפגינים שישבו על הכביש. חלק נהדפו אל המדרכה וחלק נלקחו לאוטובוס בשירות המשטרה, אליו פונו העצורים, והכל באופן אקראי. 
 
יחד עם רון נעצרו 11 מפגינים וארבעה חשודים בהפרת הסדר אחרי שחסמו לזמן קצר את נתיבי איילון לכיוון דרום והדליקו אבוקות. המשטרה מסרה כי תרשום לכל אחד מארבעה  דוחו"ת בסך 1,000 שקל בשל הפרעה לתנועה.
"שוטר גרר אותי לאוטובוס"
 
רון כתב אמש בחשבונו ברשת X: בזמן שצילמתי מעצר אלים של מפגין, אחד השוטרים התחיל לגרור אותי, תוך שהוא אומר שתקפתי שוטר. הוא לקח אותי לאוטובוס למרות שהסברתי לו שאני עיתונאי. באוטובוס הוא התחיל לצעוק ואמר שפירקתי לו את האצבע. עשה הצגה. השוטרים האחרים היו נבוכים מהסיטואציה".
 
כתב המשטרה של עיתון הארץ ג'וש בריינר, תמך בגרסתו של רון והעלה לרשת X סרטון מהארוע וכתב: "המשטרה טוענת שצלם הארץ איתי רון (המצלם לעיתים גם בעבור עיתון הארץ), נעצר כי תקף שוטר. הנה תחילת האירוע, רון בחלק העליון של התמונה בחולצה לבנה עם מצלמה נדחף בעצמו ללא שום סיבה בידי השוטר, אחרי שניסה לצלם את מעצר המפגין. בושה.
מנכ"לה החדש של מועצת העיתונות והתקשורת, פיני שומר, אמר למערכת אתר אגודת העיתונאים: "ההתנהגות האלימה של שוטרים כלפי כתבים וצלמים המסקרים הפגנות, נמשכת זמן רב. זה המקרה החמישי בו נעצר עיתונאי מאז תחילת המלחמה, בנוסף למקרים של הדיפת עיתונאים או דחיפתם הפיזית. דיברתי עם הצלם איתי רון  שנעצר ועם עורך 'המקום הכי חם' , דור זומר, והתברר כי האחראי להתנהגות האלימה כלפי רון היה שוטר סמוי. אולם זה לא משנה:  התנהגות המשטרה אמש כלפי הצלם היתה בלתי נסבלת". 
 
עוד הוסיף שומר, כי מועצת העיתונות והתקשורת, בראשות חנן מלצר המשנה לנשיאת בית המשפט העליון לשעבר, שוקלת פעולות משפטיות נגד שוטרים הפועלים כדי להגביל או לפגוע בעבודתם של העיתונאים.

כוכח התיעוד שהעלתה לרשת X, רווית נאור, יש לתהות האם העיתונאי איתי רון הוגדר על ידי משטרת ישראל מבעוד מועד כיעד מודיעיני וכמי שיש לעוצרו או להתחקות אחר צעדיו? 

מצאתם טעות בכתבה?

דילוג לתוכן