אתר האינטרנט של אגודת העיתונאים משתדרג לפורמט חדש ואנו בתקופת הרצה שלאחריה האתר יונגש כנדרש

כתב המשפט של "מעריב", מועסק במשרד עו"ד חדד המייצג את נתניהו

לפי העיתון הכלכלי, "דה מרקר" | אברהם בלוך, הכתב המשפטי של "מעריב "סוף שבוע" ו"מעריב און ליין", הוא מתמחה במשרדו של חדד ואינו מפרסם גילוי נאות על כך | בלוך: ניסיון להשחיר אותי. אין ניגוד אינטרסים
הכתב לענייני משפט של "מעריב", אברהם בלוך, מועסק במשרד עריכת הדין של עמית חדד (בשמו המלא: משרד חדד רוט שנהר ושות') כמתמחה. לפי העיתון "דה מרקר", בידיעות מתחום המשפט, אותן מפרסם בלוך, יש גם כאלה המזכירות את נתניהו, אך בלא איזכור לכך שהוא עובד במקביל כמתמחה במשרדו של עו"ד חדד.
 
 בלוך אינו מסקר ישירות עניינים הנוגעים לנתניהו או למשפט המתנהל נגדו. עם זאת, על פי עיתונאית "דה מרקר" יסמין גואטה, הוא עוסק גם בתיקים משפטיים בעלי פרופיל ציבורי גבוה, וגם בעניינים בעלי נגיעה לראש הממשלה. למשל, החודש בלוך פירסם ידיעה אודות תביעת לשון הרע שהגיש נתניהו נגד העיתונאים בן כספית ואורי משגב וכן ידיעה נוספת בעניין פנייתה של היועצת המשפטית לממשלה לנתניהו, בדרישה להקמת ועדת חקירה ממלכתית בעניין אירוע 7 באוקטובר 2023 ומלחמת "חרבות ברזל".
 
בעבר, לפני תחילת התמחותו במשרדו של חדד, סיקר בלוך – ככתב המשפט הראשון של ערוץ 14 – את  משפט נתניהו, המתנהל כבר יותר מארבע שנים.  לפני כן שימש כתב המשפט באתר הדתי "סרוגים". בפברואר 23' הוא עבר ל"מעריב", המצוי בבעלות איש העסקים, אלי עזור ושם המשיך לסקר את משפט נתניהו. כיום מי שמסקר את משפט נתניהו ב"מעריב" הוא הכתב מתן וסרמן.
 
"כל פוליטיקאי צריך לעמוד לדין"
 
מבדיקת "דה מרקר" עולה כי בזמן שסיקר את משפט נתניהו, בלוך לא הסתיר את דיעותיו על ראש הממשלה. למשל, כשהפרקליטות הגישה כתב אישום מתוקן נגד נתניהו בינואר 21' כתב: "אפשר לא לאהוב את דרך ההתנהלותו, אבל אם נתניהו עומד לדין על הדברים האלה – נראה שכל פוליטיקאי צריך לעמוד לדין". 
 
כששלמה פילבר עוד היה עד מדינה, בלוך כתב על עדותו באתר ערוץ 14, במאי 22': "במופע מרהיב, סנגורו של נתניהו, עו"ד בעז בן צור, פגע באמינות תיאור 'פגישת ההנחייה' בכתב האישום".
 
בחשבונו ברשת X התייחס בלוך לפרסום אודותיו ב"דה-מרקר" והוסיף כי "מי שמעוניין להבין את האינטרסים בכתבה הזאת, שאין בה דבר פרט לניסיון להשחיר אותי ואת 'מעריב', יכול לראות אותו אולי במילים האלו שבסוף הכתבה: אלי עזור ו'מעריב' מנהלים תביעת דיבה נגד דה מרקר"
מועצת העיתונות והתקשורת: פרסום שיוצר חשש לניגוד עניינים מחייב גילוי נאות
 
תקנון האתיקה של מועצת העיתונות והתקשורת קובע כי עיתונאים ואמצעי תקשורת לא יעמידו את עצמם במצב שבו קיים חשש ממשי לניגוד עניינים מהותי בין חובותיהם כעיתונאים לבין כל אינטרס אחר. עוד נאמר בתקנון כי כל פרסום של עיתונאי שיש בו חשש לניגוד עניינים הקשור לעיסוקיו או לעניינים אישיים ומשפחתיים, ילווה בגילוי נאות. 
 
בלוך מסר בתגובה: "אני לא מסקר את תיקי האלפים במשפט נתניהו. הטענה לנושאים 'משיקים' היא מגוחכת ומופרכת והומצאה לצורך יצירת סיפור. אין ניגודי עניינים. כמו עיתונאים אחרים (ואזרחים אחרים), לשכת עורכי הדין אישרה כדין את התמחותי במקביל לעבודתי העיתונאית. קיימת הפרדה מוחלטת בין עבודתי  כעיתונאי לבין עבודתי כמתמחה.  במידה  והכתבה אודותי תכיל שקרים, לרבות הטענה שסיקרתי את תיקי האלפים או עניינים ש'משיקים' לתחום עבודת המשרד, אנקוט באמצעים משפטיים כדי לשמור על שמי הטוב".

מצאתם טעות בכתבה?

דילוג לתוכן