אתר האינטרנט של אגודת העיתונאים משתדרג לפורמט חדש ואנו בתקופת הרצה שלאחריה האתר יונגש כנדרש

ליאור לנדברג נבחר למנהל חטיבת החדשות בתאגיד השידור הישראלי

בתום הליך סינון ממושך שהוגדר בחוק תאגיד השידור הישראלי, סמנכ"ל התוכן של חדשות 13 וראש מערכת החדשות של וואלה לשעבר נבחר להוביל את פעילותו החדשותית של התאגיד

ועדת האיתור לבחירת מנהלה החדש של חטיבת החדשות בתאגיד השידור הישראלי (הציבורי), בחרה בסמנכ"ל התוכן של חדשות 13, ליאור לנדברג לתפקיד לאחר שמנהלה הראשון של החטיבה, ברוך שי החליט להקדים פרישתו מדצמבר לאוגוסט 2024. שי נבחר לתפקידו, חודשים בטרם החל התאגיד בשידוריו ולאחר ששלומית אברהם, מנהלת חטיבת החדשות הראשונה שנבחרה להקים ולבנות את ארגון החדשות החדש, הודיעה על התפטרותה בנסיבות תמוהות לא פחות מהנסיבות שעמדו מאחורי בחירתה. כך או כך, שי כיהן במשך כמעט שתי תקופות כהונה (החוק אינו מאפשר יותר). 

בפני לנדברג ניצב אתגר ניהולי ועריכתי אדיר: לשקם את שידורי החדשות של השידור הציבורי בסביבה תחרותית מאתגרת, בעידן של שינויים טכנולוגיים ותמורות משמעותיות בהרגלי הצפייה והאזנה ולא פחות מכך, תחת מתקפה ויוזמות חקיקה בהובלתו של שר התקשורת שלמה קרעי הפועל בכל דרך אפשרית לסגור את תאגיד השידור או לכל הפחות לפגוע בעצמאותו. 

לחטיבת החדשות של תאגיד השידור, תקציב בסך 160 מליון שקלים, המובטח בחקיקה, כן מדגיש החוק את עצמאותו של מנהל חטיבת החדשות כעורך הראשי לענייני חדשות וזאת בלא כל תלות במנכ"ל התאגיד. חרף תנאי פתיחה אלה המבטיחים לכאורה חופש עיתונאי ועצמאות כלכלית, עליה יכולים רק לחלום בכל כלי תקשורת אחר, נתוני הצפייה של חדשות התאגיד, במיוחד בשידורי כאן 11 בטלוויזיה, מאכזבים ביותר. כך למשל בחודשיה הראשונים של מלחמת חרבות ברזל כאשר אחוזי הצפייה בשידורי החדשות עלו בכל הערוצים, בכאן 11 הם דווקא ירדו. זאת ועוד, לא אחת, מהדורת החדשות בערוץ 14 הנישתי, זוכה לאחוזי צפייה גבוהים משמעותית מהמהדורה המקבילה, המשודרת בכאן 11. על לנדברג מוטלת כעת המשימה הכבדה ליצור את אמון הציבור בשידורי חטיבת החדשות של התאגיד ואולי אף להשיב לחדשות השידור הציבורי את המקום המרכזי בהוויה הישראלית כפי שהדבר היה בימיה היפים (גם אם המעטים), של רשות השידור. 

מנהל חטיבת החדשות הנבחר של תאגיד השידור הישראלי, ליאור לנדברג | צילום: מתוך דף הפייסבוק הפרטי

לנדנברג בן 46, שימש במשך כ-14 שנה בתפקידי ניהול ועריכה בכירים בעיתון מעריב ובחדשות 10 (שקדמה לחדשות 13). לנדברג שימש כמנהל התוכן ורכז הכתבים ובמשך קרוב ל  4 שנים שימש כעורך המהדורה המרכזית של חדשות 10, תחת נייהולו של גולן יוכפז ששוב יהיה למנהלו בכובעו כמנכ"ל תאגיד השידור הישראלי.

מצאתם טעות בכתבה?

דילוג לתוכן