אתר האינטרנט של אגודת העיתונאים משתדרג לפורמט חדש ואנו בתקופת הרצה שלאחריה האתר יונגש כנדרש

מאמן הכדורסל לשעבר פיני גרשון מצטרף ל-i24NEWS; נתניהו ודאי מרוצה ממדיניות הערוץ

גרשון מצטרף לשורה של עיתונאים שעברו לערוץ החדש. i24NEWS מפרסם נתוני צפייה רשמיים, מהם עולה כי שיעור הצפייה בו נמוך. נתניהו יכול להיות מרוצה: המגישה נווה דרומי חשפה ביום שישי את מדיניות הערוץ, כאשר קבעה כי "המערכת המשפטית מאיימת על יכולותינו לנצח במלחמה"
 פיני גרשון, מגדולי מאמני הכדורסל בישראל, סיכם על הצטרפותו לערוץ החדש i24NEWS. הוא ישתתף בקביעות בתוכנית הפאנל היומית "הישראלים" בהגשת אורי קואל.
 
גרשון ידוע בשפתו הבוטה, שלעתים אינה חפה מפליטות פה מביכות. החתמתו של גרשון מצטרפת לשורת עיתונאים וידוענים שהצטרפו לערוץ החדשות החדש, i24NEWS, ובהם כאלה שעבדו בחדשות 13. 
 
 יחזקאלי עלה לאוויר עם תוכניתו "הערביסטים"
 
בין העוברים עד כה ל-i24NEWS: הפרשן לענייני העולם הערבי צבי יחזקאלי שהחל אמש להגיש את תוכניתו המשודרת מדי מוצ"ש "הערביסטים", כאשר בכל תוכנית הוא מארח מומחה מוכר לעולם הערבי. כן הצטרפו לערוץ הפרשן הצבאי יוסי יהושוע (שימשיך לכתוב גם ב"ידיעות אחרונות") אלי אוחנה, נווה דרומי, מירי מיכאלי, אורן וייגנפלד, אלירז שדה, מבקר המסעדות ניב גלבוע ואחרים. בתחום הניהול הבכיר גוייס ישראל טויטו, לשעבר מנכ"ל חדשות 13 ועם זאת צפוי כי בכך לא תם מסע הרכש של הערוץ. 
 
i24NEWS עדיין לא מפרסם באופן רשמי את נתוני הצפייה בו, אולם לדעת מי שמכיר את התחום, כמו בימי חול, גם בערב שישי  (בלי ערוץ 14 שאינו משדר בשבת) אחוזי הצפייה בו, בקושי מצויים בטווח של אחוזים בודדים.  נכון לעכשיו, אותה "אלטרנטיבה" מובטחת בשידורי החדשות הטלוויזיוניים לא יצרה הדים ולא גררה אחריה שיח ער ברשתות החברתיות.
דוברי הערוץ הבטיחו "איזון" ו"גיוון"
 
לגבי הקו שבו נוקט i24NEWS, בטרם עלייתו של הערוץ לאוויר ניסו דובריו להסביר כי הערוץ לא יהיה "ביביסטי", אלא ינקוט גישה תקשורתית של "איזון" ו"גיוון" ולא יהיה תאום לערוץ 14, אלא שבפתיח מהדורת שישי המכונה "קבינט שישי", המגישה נוה דרומי (רכש מערוץ 14) חשפה את פניו האמיתיים של הערוץ. אנטי תזה מוחלטת למונולוג שהשמיע מירי מיכאלי בפתח שידורי הערוץ לפני כשבוע.
 
מבקרת הטלוויזיה מיקי לוין כתבה ב"מעריב": " הגעתי טבולה ראסה, עם רצון כן ופתוח לשפוט באופן הוגן ולא מוטה את החדשות כפי שהן מובאות מכל צד והאמת, נותרתי בהלם מוחלט. נדהמתי מהדיכוטומיה המובהקת, מהפער העצום של איך התמונה מוצגת בחדשות 12 לנרטיב הביביסטי שמוצג בערוץ 15 (i24news) ואם לרגע היה לי ספק אחרי ההצהרות בהשקת הערוץ החדש שאין לערוץ אג'נדה פוליטית, עכשיו אני יכולה להצהיר בריש גלי שיש לנו ערוץ תעמולה חדש, שמביא רק אג'נדה אחת מוטה לגמרי, את האג'נדה של נתניהו". 
 
"דף המסרים של נתניהו מגיע ישר לערוץ"
 
עוד כתבה לוין:" בi24news, האשמים היחידים בכל הפוגרום שמתרחש במדינה שלנו הם הרמטכ"ל הרצי הלוי, שר הביטחון גלנט ומערכת המשפט. עושה רושם שנתניהו ודובריו משגרים לערוץ החדשות החדש את דף המסרים והתכנים מועברים באולפן בדיוק כפי שהם משוגרים לערוץ, בלי סינון או שיקול דעת מקצועי או עיתונאי". 
 
ניר וולף כתב ומבקר טלוויזיה ב"ישראל היום", הוסיף:"כשנוה דרומי עזבה את ערוץ 14 לטובת i24news, היא הכריזה: 'ציבור עצום מחפש אלטרנטיבה הוגנת שתסכם לו את השבוע בערב שישי'. אלא שבאולפן של דרומי התכנסו מלחכי פנכה וביניהם יועצת לשעבר של נתניהו ומקורבת לבנו, שניהלו שיח מתורבת לגבי הכישלון של השגת מטרות המלחמה והטילו אחריות בלעדית על הצבא ומערכת הביטחון. דרומי גם מונולוג נוקב אודות הצורך ברפורמה משפטית, לנוכח אשמתם של בג"ץ והיועמ"שית בצרות שלנו. בבית משפחת נתניהו התחלף אולי הערוץ לראשונה בערב שבת".

מצאתם טעות בכתבה?

דילוג לתוכן