אתר האינטרנט של אגודת העיתונאים משתדרג לפורמט חדש ואנו בתקופת הרצה שלאחריה האתר יונגש כנדרש

"מה ההתעקשות לקיים עדלאידע? תסביר לי למה צריך את זה עכשיו"

העיתונאית ליאת רון הגיבה הבוקר בתוכניתו של אראל סג"ל על סערת העדלאידע בירושלים ותקפה את ראש העיר משה לאון על החלטתו לקיים את התהלוכה חרף בקשת משפחות החטופים. סג"ל: "קיים צורך להיות חלק מההבנה שהחיים נמשכים על אף ההרוגים"

העיתונאית ליאת רון, שהתארחה הבוקר בתוכניתו של אראל סג"ל לכבוד חג הפורים, התרעמה על החלטתו של ראש עיריית ירושלים לקיים את עדלאידע בעיר בצל המלחמה, חרף בקשת משפחות החטופים שלא לקיים את התהלוכה בירושליםף "אני מאוד כועסת על משה ליאון בירושלים", אמרה רון. "מה ההתעקשות לקיים עדלאידע? תסביר לי למה צריך את זה עכשיו. מה חשבתם לעצמכם? אלוהים אדירים".

בתגובה השיב סג"ל: "גם בגטו ורשה חגגו. גם בימים הקשים ביותר של רצח סיטונאי בעם היהודי, כל שנה מחדש אנחנו מציינים את ההיסטוריה. קיים צורך להיות חלק מההבנה שהחיים נמשכים על אף ההרוגים". סג"ל הוסיף כי הניסיון להציג את בקשת משפחות החטופים בקול אחיד הוא שגוי וציין את אמירתה של האם השכולה איריס חיים, שציינה בשיחה עם ינון מגל את הצורך לקיים את התהלוכה למרות המצב המורכב.

על רקע הביקורת הציבורית, מעיריית ירושלים נמסר כי לאחר פגישה עם משפחות החטופים הוחלט לקיים את האירוע עם מוזיקה בעוצמה נמוכה, אולם  חלק מבני משפחות החטופים טענו כי בפגישה עם ראש העיר השתתפו חמישה נציגים בלבד, ושהסיכום הושג ללא אישור שאר בני המשפחות.

מצאתם טעות בכתבה?

דילוג לתוכן