אתר האינטרנט של אגודת העיתונאים משתדרג לפורמט חדש ואנו בתקופת הרצה שלאחריה האתר יונגש כנדרש

מחריף מאבק עיתונאי חדשות 13 נגד מינויה של יוליה שמאלוב ברקוביץ' למנכ"לית החברה: תלו שלטי מחאה נגדה

העובדים מתנגדים נחרצות למינויה של שמאלוב ברקוביץ' למנכ"לית חברת חדשות 13 | נציגותם הכריזה על סכסוך עבודה לקראת שביתה
הסלמה במאבקם של עיתונאי חדשות 13 נגד מינויה של ח"כ לשעבר יוליה שמאלוב ברקוביץ' למנכ"לית חברת חדשות 13. שמאלוב ברקוביץ' נבחרה בשבוע שעבר ע"ל ידי ועדת איתור בהליך מזורז הלוקה בחוסר שקיפות ומציב סימני שאלה באשר לתקינותו. הבוקר (ד') נתלו שלטי מחאה, על קירות הנהלת רשת 13 ועל דלת משרדה המיועד בחדשות 13, עליהם נכתב: "פוליטיקאית לא תנהל את חדשות 13" 
ו-"לא רצויה". שלטים דומים, חלקם באנגלית, נתלו גם במשרדי חדשות 13 בתל אביב. אחדים מהשלטים מפרטים את הכישורים המקצועיים הנדרשים לתפקיד מנכ"ל/ית חברת החדשות. 
 
צעדם של העובדים מהווה חוליה בשורת פעולות שנועדו לטרפד את מינויה של שמאלוב ברקוביץ',  שהיתה בעבר יו"ר הרשות השניה, ייסדה את הערוץ הישראלי בשפה הרוסית והיתה מנכ"לית העיתון "וסטי". המינוי הנוכחי שלה נתפס בעיני העובדים כמהלך פוליטי אשר לדבריהם נעשה, בהשראת שר התקשורת שלמה קרעי. מיד לאחר היוודע דבר המינוי הכריזה נציגות העובדים על סכסוך עבודה לקראת שביתה שעשויה להתחיל בתום 14 ימי "צינון" הקבועים בחוק, כלומר באחד ביולי.
דורשים הליך חדש לבחירת מנכ"ל
 
אתמול (ג') איימו עובדי חברת חדשות 13 לנקוט בצעדים משפטיים אם לא יבוטל מינויה של שמאלוב – ברקוביץ' ויוכרז על הליך נוסף לבחירת מנכ"ל או מנכ"לית חדשה. 
 
בפנייתם לדירקטוריון החברה טענו העובדים כי יוליה שמאלוב ברקוביץ' היא "התגשמות חלומם של פוליטיקאים להשתלט על ערוץ תקשורת נוסף, כדי לעקר ולסרס כל ביקורת עיתונאית מקצועית על הממשלה. מדובר בפעולת התנקשות לאור היום בחופש העיתונות, כחלק משורת צעדים להצרת חופש העיתונות בישראל. אם יש חוסר סבירות קיצוני, הרי הוא מזדקר במינוי זה", כתבו.
 
עוד כתבו העובדים כי "נוכח הפגמים החמורים הפוסלים מכל וכל את מינויה של שמאלוב ברקוביץ', המטיל צל קודר על חברת החדשות וחופש העיתונות, הנכם נדרשים להשהותו מיידית ולנהל הליך חדש לבחירת מנהל/ת ראויים לחברת החדשות, הליך שיעמוד בכלל דרישות הדין".
הערכה: העובדים יימנעו מהחשכת המסך
 
מטעם נציגות העובדים בחדשות 13, נמסר כי הם ימשיכו בצעדי המחאה נגד המינוי, עד שיביאו לביטולו. ההערכה היא כי העובדים יימנעו  מפגיעה בשידורי החדשות ומהחשכת המסך לזמן ממושך ותחת זאת יעדיפו לבקש סעדים מבית הדין לעבודה וכן באמצעות עתירה לבג"צ נגד המינוי תקינותו של המינוי. 
 
 מיד לאחר שנודע דבר מינויה של שמאלוב ברקוביץ' התפרסם מכתב חריף ששלחו רבים מעובדי חדשות 13 לדריקטוריון חברת החדשות ודריקטוריון רשת. במכתב נטען כי "מינויה של שמאלוב ברקוביץ', שאושר הבוקר בדיון קצרצר, הינו כה פסול ומופרך, עד כי מתעוררת תהייה בלתי נמנעת, שמא דירקטוריון החברה פעל במודע בניגוד לטובתה העסקית והציבורית, באופן שבפועל משרת את האינטרס של שוחרי רעתה".

מצאתם טעות בכתבה?

דילוג לתוכן