אתר האינטרנט של אגודת העיתונאים משתדרג לפורמט חדש ואנו בתקופת הרצה שלאחריה האתר יונגש כנדרש

מצפון תפתח הרעה: נמשכת המפלה בחדשות 13 | גם כתבת הצפון פורשת

ברקן, שחקרה ביו היתר את רצח תאיר ראדה, מצטרפת לשורה של עיתונאים וכן למנכ"ל אור צלקובניק שהודיעו זה לא מכבר על פרישתו. קצתם פנו לערוץ החדשות בעברית i24news
גל העזיבות ברשת ובחדשות 13 אינו פוסק: לשורה של כתבים ופרשנים שהחליטו לפרוש מהערוץ מצטרפת עתה גם נעם ברקן, הכתבת חדשות 13 בצפון, שהצטרפה לערוץ רק לפני שנה.
 
ברקן שימשה בעבר כתבת "מעריב" ו"ידיעות אחרונות" והיא חתומה בין היתר על תחקירים בנושאי אלימות במשפחה, אוכלוסיות מוחלשות ובפרשות כמו רצח הילדה תאיר ראדה, ניסיון הרצח של שירה איסקוב ותמלילי חקירתו הגנוזים של הזמר אייל גולן. בינואר 2023 ברקן קיבלה את אות המאבק באלימות מטעם איגוד מרכזי הסיוע לנפגעי ונפגעות תקיפה. חודשיים לאחר מכן הצטרפה לחדשות 13.
 
בחודשים האחרונים הודיעו על עזיבתם את הערוץ כתבים, מגישים ופרשנים בתחומים שונים ובהם הפרשן הוותיק לענייני העולם הערבי צבי יחזקאלי, מנחה תוכניות האקטואליה אמנון לוי, המגישה תמר איש שלום, טל שמאי (שהגיש את תחזית מזג האוויר), אורי קואל, גיל לוין, טל שנהב, סמנכ"ל התוכניות איתי בן ניסים ועורך המהדורה המרכזית ניר נוימן.
צבי יחזקאלי | צילום: חדשות 13
המנכ"ל צלקובניק פרש בתום שנה
 
בתחילת החודש, במהלך שלא הפתיע איש, הודיע מנכ"ל חדשות 13 אור צלקובניק, על רצונו לפרוש מתפקידו, בתום שנה אחת בלבד בתפקיד. גם מנכ"ל רשת 13, יורם אלטמן, פרש מתפקידו שנה וחצי בלבד לאחר מינויו. 
 
עזיבתם של העיתונאי חדשות 13 היא ביטוי לשפל במצבה של הרברה, הבא לידי ביטוי גם בשיעורי הצפייה הדלים בערוץ, שלא פעם מדורג אחרי ערוץ 14 בטבלאות המדרוג (את הטבלה מוביל בפער גדול ערוץ 12, בכל סוגי התוכניות). חלק מפורשים, כגון צבי יחזקאלי, נקלטו, בתנאי העסקה אטרקטיביים במיוחד, בערוץ החדשות הצרפתי – יהודי i24news שבבעלות איש העסקים פטריק דרהי. הערוץ משדר כיום באנגלית, צרפתית וערבית ובקרוב יחל לשדר גם בשפה העברית.

מצאתם טעות בכתבה?

דילוג לתוכן