אתר האינטרנט של אגודת העיתונאים משתדרג לפורמט חדש ואנו בתקופת הרצה שלאחריה האתר יונגש כנדרש

משלושה יוצא אחד ▮ שר התקשורת ממנה אנשים שיקדמו את "רפורמת קרעי" בשידורים

שר התקשורת מינה למועצת הרשות השנייה שלושה חברים חדשים. קרעי: "להביא לגיוון הקולות הנשמעים בתקשורת הישראלית"
שר התקשורת שלמה קרעי מינה היום שלושה חברים חדשים למועצת הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו. החברים החדשים יחליפו שלושה חברי מועצה שהתפטרו זה לא מכבר. נראה כי מטרת המינויים החדשים, לסייע בידי השר לקדם את הרפורמה אותה הוא מבקש להחיל בחוק השידורים. ליבת המהלך מוצגת כ"מתן אפשרות לקולות רבים ומגוונים יותר להישמע בתקשורת הישראלית", כך לדברי קרעי.
 
הרפורמה, שהפכה שנויה במחלוקת בשל ריבוי מתנגדים לתוכנה, נועדה לחזק את המגמות הימניות בתקשורת הישראלית וזאת בנימוק כי נכון לעת הזו שורר בה חוסר איזון. קרעי פועל להשיג מבוקשו באמצעות מינוי אנשים המזוהים עם הצד הימני של המפה הפוליטית. גורמים לא מעטים טוענים כי, הרפורמה שקרעי מבקש לקדם תפגע בעצמאותה של התקשורת הישראלית וכן ביצירה המקומית. לטענת התנועה לאיכות השלטון, מדובר בחלק מרפורמה משטרית תוך החלשת הרסנים והבלמים, בדומה למהלכים שנעשו בהונגריה תחת הנהגתו של ויקטור אורבן.  
שלמה קרעי (אוסף התצלומים הלאומי) - אגודת העיתונאים בתל אביב
שר התקשורת, ד"ר שלמה קרעי | צילום: לע"מ
"מדורת השבט של הציבור הימני"
 
בהודעה לעיתונות מטעם הרשות השנייה שיצאה היום, עולה כי אחד המועמדים למועצת הרשות השנייה הוא עו"ד זיו מאור, חבר ליכוד לשעבר, מהתומכים המובהקים ברפורמה המשפטית שיזמו וקידמו שר המשפטים יריב לוין וחבר הכנסת שימחה רוטמן. זיו שימש בעבר כעורך אתר "מידה", חוקר בפורום קהלת ומנכ"ל האגודה לזכות הציבור לדעת. המינוי השני הוא של עו"ד תמיר דורטל, מורה ומחנך, מרצה ולשעבר יועצם המשפטי של גופי תקשורת שונים. דורטל גם מגיש הסכת פילוסופי – פוליטי "על המשמעות", הנחשב כ"אחת ממדורות השבט של הציבור הימני -אינטלקטואלי בישראל". המינוי השלישי הוא של פרופ' משה כספי, מרצה בדימוס וחוקר בתחום תעשייה וניהול, שבין היתר שימש כדיקאן הסטודנטים באוניברסיטת בן גוריון בנגב.  
 
עוד נכתב בהודעה בהודעה לתקשורת בשמו של קרעי כי "עם התקדמותו של חוק השידורים החדש, שיגיע לכנסת בקרוב, אנו מקווים לפתוח את שוק התקשורת ולהביא לגיוון אמיתי של דעות ורעיונות. החברים החדשים במועצת הרשות השניה לטלוויזיה ולרדיו ישלימו בינתיים את הייצוג החסר לקבלת קשת רחבה של עמדות ורקעים, ויהיו שותפים לשינוי המיוחל".

מצאתם טעות בכתבה?

דילוג לתוכן