אתר האינטרנט של אגודת העיתונאים משתדרג לפורמט חדש ואנו בתקופת הרצה שלאחריה האתר יונגש כנדרש

סכסוך בעלים ברדיו קול חי: פלאי נגד מירישווילי

קבוצת פלאי פנתה לבית המשפט בדרישה לחייב את יצחק מירישווילי לרכוש את מניותיה בתחנת הרדיו החרדית
סכסוך בעלים בתחנת הרדיו החרדית "רדיו קול חי". איש העסקים אלי פלאי (שהוא גם המו"ל של עיתון "משפחה"), המחזיק בכ-20% ממניות התחנה, הגיש תביעה נגד בעל מניות הרוב יצחק מירישווילי (שהוא גם הבעלים של ערוץ 14), בטענה שמירישווילי מדיר אותו בפועל מניהול התחנה.
 
 לפי אתר "ניוז מחלקה ראשונה", פלאי טוען בתביעה שהגיש לבית המחוזי בתל אביב, כי מירישווילי (שבין היתר הוא גם הבעלים של ערוץ 14 ושל פורטל האינטרנט חדשות 0404) הפר את ההסכמות שנחתמו בין השניים עם קבלת הזיכיון המחודש ביולי 2021 ולמעשה ממשיך לנהל את התחנה כאילו הוא הבעלים היחיד.
אלי פלאי בכנס אילת לעיתונות 2022 | צילום: אגודת העיתונאים תל אביב

לאן הועבר הכסף?
 
מכתב התביעה עולה שקבוצת מירישווילי גבתה מגופים שנהגו לפרסם בתחנה סכומים אותם לא העבירה לקופת השותפות. באותה עת גם נחתם הסכם למתן שירותים לתחנה בידי קבוצת מירישווילי, ללא כל "בלמים ואיזונים" במטרה לסייע בידה להתעלם מהקבוצה בראשות פלאי. "בפועל, קבוצת מירישווילי נוהגת כבעלת הקניין הרוחני, היא מפעילה לבדה את אתר האינטרנט של התחנה ולמעשה שולטת בכל נכסיה", טוענת קבוצת פלאי.
 
עוד טוענת קבוצת פלאי כי מירישווילי השתלט על לוח השידורים של התחנה, תוך הצגת מצגי שווא לרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו – עוד טוען פלאי כי מירילשווילי הדיר אותו מכל השפעה בנושא זה תוך הפרת התנאים שנקבעו במכרז הרשות השנייה להפעלת התחנה. לדברי פלאי, בשנתיים האחרונות הוא ניסה כמה פעמים להסדיר את המחלוקות עם מירישווילי, כולל זימונו לדין תורה בבד"ץ בני ברק, אך ללא הועיל. 
 
קבוצת פלאי מבקשת מבית המשפט, באמצעות עו"ד עודד שטייף, לחייב את מירישווילי לרכוש את מניותיה בסך כ-5  מיליון שקלים, דהיינו לפי שווי של 25 מיליון שקל לתחנת הרדיו.  
 
מירישוולי היה הבעלים של רדיו קול חי ערב המכרז להפעלתה שפרסמה הרשות השניה ב-2020, וקבוצת פלאי התמודדה מולו. בשל השפעות הקורונה, נענו שתי הקבוצות ליוזמת הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו והקימו שותפות להפעלת התחנה, בה מחזיק מירישווילי בכ-80%. ופלאי כ-20%. פלאי הוא גם המו"ל של העיתון "משפחה" ומייסד המכון החרדי למחקרי מדיניות. מנכ"ל התחנה הוא אבי רוזן והיו"ר היא דליה איציק, לשעבר יו"ר הכנסת ושרת התקשורת.

מצאתם טעות בכתבה?

דילוג לתוכן