אתר האינטרנט של אגודת העיתונאים משתדרג לפורמט חדש ואנו בתקופת הרצה שלאחריה האתר יונגש כנדרש

עוד עזיבה מטלטלת מחדשות 13: סמנכ"ל ההפקה אמנון ברקאי עובר לערוץ החדש i24news

לימין שור: המהדורה העברית של i24news תעלה ככל הנראה כבר החודש ותתחרה על ליבו של הציבור הימני, מה שמדאיג מאוד את ערוץ 14 שאינו משדר בשבת
העזיבה של עיתונאים ומנהלים את ערוץ 13 ובמיוחד חדשות 13, שאולי אפשר להגדירה כ"הימלטות", אינה פוסקת, כאשר הכיוון הוא אחד: רשת החדשות והאקטואליה הבינלאומית i24news, שתעלה לאוויר בקרוב במהדורה העברית שלה. לפי שעה, האחרון לנטוש את ספינת חדשות 13 הוא אמנון ברקאי, סמנכ"ל ההפקה של חדשות 13 שבתפקידו החדש יעמוד בראש מערך ההפקה של ארבעת ערוצי הרשת של i24news. 
 
ברקאי משמש כבכיר בתחום הפקת חדשות ומשדרים גדולים מזה עשרות שנים. במשך שנים רבות הוא היה המפיק הראשי, שלא לומר "האגדי" של חטיבת החדשות של הערוץ הראשון בתקופת רשות השידור, אותה עזב עם הקמתו של ערוץ 10, בו שימש מנהל ההפקה והמבצעים של חדשות 10 (בטרם התמזג עם שידורי רשת והפך לערוץ 13). ברקאי הפיק משדרים מרכזיים, גדולים ומורכבים בעיקר בתחומי החדשות והספורט, אולם הפיק גם משדרים בינלאומיים דוגמת הארוויזיון השני ששודר מישראל. 
 
המהדורה העברית של i24news ,תעלה לאוויר ככל הנראה כבר בחודש זה, אחרי שמהדורות בשלוש שפות – אנגלית, צרפתית וערבית – משודרות מיום הקמתו של גוף השידור. בסיס הרשת נמצא בלוקסמבורג, אולם השידורים עצמם יוצאים מהאולפנים שבנמל יפו. i24news מצויה בבעלותו של איש העסקים הצרפתי פטריק דרהי, שהוא גם בעל השליטה בהוט. מטרתו המוצהרת של הערוץ היא להוות משקל נגד לערוצי חדשות בינלאומיים אחרים, תוך שימת דגש על נקודת המבט הישראלית.  
 
נוהרים לערוץ החדש
 
ברקאי ממשיך למעשה את הנהירה של עיתונאים ואנשי מינהל אל i24news. חלק גדול מהעוברים, כגון צבי יחזקאלי, אורי קואל, לי עייש, ניב גלבוע, דור כהן, מגיעים מערוץ 13, שנקלע למצב כלכלי בעייתי המחייב קיצוצים משמעותיים בהוצאות המינהל ובכוח אדם ובצד זאת אף סובל משיעורי צפייה נמוכים בהרבה משל קשת 12 ולעתים אף משל ערוץ 14. עזיבת מנכ"ל חדשות 13 אור צלקובניק והמאבק הפנימי המתנהל כעת בין ועד העובדים לבין ההנהלה בשאלה מי יחליפו – אף הם אינם תורמים לתחושת הביטחון של עובדי הערוץ (ועד העיתונאים בחדשות 13, דורש שהמנכ"ל הבא יהיה עיתונאי בעל שיעור קומה ולא טכנוקרט או איש מינהל). יש הטוענים כי  עיתונאים ותיקים נוספים בערוץ 13, ביניהם אלון בן דוד וחזי סימנטוב, מחוזרים אף הם על ידי הערוץ החדש.    
 
אלמוג בוקר, כתב חדשות 13 בדרום, המסקר את המלחמה ומהעיתונאים הבולטים בערוץ, כתב הבוקר ברשת X: "אמנון ברקאי הוא חדשות 13, חדשות 13 זה אמנון ברקאי. הראשון להתעורר לכל צבע אדום, הראשון לוודא שיש שידור, הראשון שמגיע לאולפן. הראשון. הראשון. הראשון. כבר 22 שנה. בלעדיו, חדשות 13 זה כבר לא אותו הדבר. עצוב. אמנון היקר, בהצלחה גדולה. אוהב אותך מאוד".
אמנון ברקאי | צילום: רונן אקרמן ז"ל

העיתונאי דוד ורטהיים כתב ברשת X: "שווה לזכור את היום בו עזב איש המפתח אמנון ברקאי את חדשות 13, יכול להיות שבדיעבד זו תהיה הנקודה בה החלה הסגירה של גוף החדשות הוותיק הזה. במיוחד אחרי תחקיר מירי רגב, זו בשורה מאד עצובה".

שלומי אלדר, שמכיר את ברקאי עוד מתקופתם המשותפת בערוץ הראשון כתב בפייסבוק: "אמנון ברקאי, המפיק המיתולוגי, עוזב את ערוץ 13. זה אירוע. כי אמנון הוא האיש שהיה שם מיומה הראשון של המערכת ואמנון הוא זה שליווה את דרכי העיתונאית כמעט מהתחלה. כולם אוהבים את אמנון ברקאי והוא אוהב את כולם. אמנון יוצא לדרך חדשה, הוא עובר ל i24. זה עוד רגע כזה שבו אני מרגיש שמה שהיה לי ולאחרים ערוץ 10 הולך ומתרחק. ואני רוצה להגיד למי שהולכים מעכשיו לשמוע את אמנון באוזניה שהם ברי מזל: אתם הולכים לשמוע השראה, מגדלור של טלויזיה, בן אדם. הכי בן אדם".

ישדר גם בשבת ובימי חג
 
ברקאי מסר: "עוזב מקום עבודה שהייתי ממקימיו, נשאר בעולם החדשות בדרך חדשה עם הרבה תקווה לחדשות טובות". 
 ככל הנראה, ערוץ i24news בעברית, תחת שרביטו של ישראל טויטו, יתחרה אף הוא על נתח השוק של הציבור הימני, אולם בניגוד לערוץ 14 שאינו משדר בשבתות ובחגים, i24news ישדר במשך כל ימות השבוע 24/7. בכך הוא יהווה גורם מתחרה לערוץ 14 הימני – מסורתי, שאינו משדר בסוף השבוע וכן בימי חג ומועד וחושש כעת מפני אבדן קהל ימני שאינו שומר שבת לטובת הערוץ החדש. בימים אלה נשלמים השיבוצים בתוך i24news, כאשר דור כהן מונה לכתב הצבאי, נדב אלימלך, מגיש בערוץ הכנסת, הצטרף לדסק הפוליטי, סיון סיסאי תהיה כתבת התרבות ולי עייש, שעזבה את תוכנית ,הצינור", תהיה כתבת לענייני משטרה ופלילים.

מצאתם טעות בכתבה?

דילוג לתוכן