אתר האינטרנט של אגודת העיתונאים משתדרג לפורמט חדש ואנו בתקופת הרצה שלאחריה האתר יונגש כנדרש

ערוץ 14 דיווח על בריחה המונית מביירות אולם ה"תיעוד העדכני", ששידר צולם בספטמבר 2023

את "התיעוד" ששידר ערוץ 14, שיתף גם הצייצן יאיר נתניהו ממקום שבתו במיאמי
ערוץ 14 שידר אמש ידיעה מצולמת אודות בריחה כביכול של לבנונים מארצם, ברקע המתח הגובר בין ישראל לחיזבאללה, עד כדי עימות צבאי נרחב שיכול להתרחב גם לאזוריה הצפוניים של המדינה.
 
בתוכנית "שבע עם שרון גל", הציג האחרון, "תיעוד" עדכני לכאורה "ששודר בתחנות הערביות" ובו נראים אזרחים המצטופפים בשדה התעופה של ביירות, במה שנחזה כבריחה המונית במטרה לצאת מהמדינה למקומות בטוחים יותר. גל הגדיר את המראות שבתיעוד כ"בריחה של לבנונים מהמדינה מחשש לפעולה ישראלית רחבה".
 
אלא שהעמוד "בודקים" ברשת X המגדיר עצמו כעוסק בבדיקת המהימנות של מידע חדשותי המתפרסם בכלי התקשורת וברשתות החברתיות ונאבק בפייק ניוז, גילה כי מה שהוצג בערוץ 14 הוא סרטון ישן שצולם בספטמבר 2023 ואינו קשור לעימות הנוכחי בין ישראל לחיזבאללה. את התיעוד הטרי לכאורה שיתף גם יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה, ממקום שבתו במיאמי.
לפחות נקודתית, היורו מסייע לכאן 11 
 
בתוך כך, שידור משחקי הכדורגל במסגרת ה"יורו" בתאגיד השידור הישראלי – כאן 11 מסייע (לפחות נקודתית), לערוץ לשפר את נתוני הצפייה המאכזבים, שבדרך כלל הם הנמוכים ביותר מבין כל הערוצים המרכזיים וכך, משחק היורו בין קרואטיה לאיטליה ששודר אמש בכאן 11 השיג נתון גבוה של 11.7%  והגיע למקום השני ודי קרוב לנתון שהשיג פרק הסיום של "פאלו אלטו" בקשת 12 ששודר באותה שעה ואשר השיג נתון של 12.1%. התוכנית "ווארט" ברשת 13, העוסקת בשידוכים במגזר החרדי, זכתה ל- 8.9 אחוזי צפייה, בעוד "הפטריוטים" בערוץ 14, ששלשום עוד נהנתה מנתון צפייה מרשים במיוחד הודות להופעתו שלראש הממשלה בנימין נתניהו בתוכנית, הסתפקה ב-7.2%. 
 
בגזרת החדשות, מהדורת חדשות 12 מובילה בראש עם 16.2% ובמקום השני חדשות 14 עם 7.5%. מהדורת חדשות 13 הגיעה ל-5.4%, בעוד שהמהדורת "חדשות הערב" של כאן 11 נותרה במקום האחרון עם 4.5%.

מצאתם טעות בכתבה?

דילוג לתוכן