אתר האינטרנט של אגודת העיתונאים משתדרג לפורמט חדש ואנו בתקופת הרצה שלאחריה האתר יונגש כנדרש

ערוץ 14 קטע את שידור הפטריוטים בגלל מפגינים שהפריעו לשידור

בעקבות הפרעתם של מפגינים שהגיעו לאולפן הפתוח בפאתי מודיעין, ערוץ 14 החליט להפסיק את התוכנית ולהמשיך אותה מאולפן הקבע. מועצת העיתונות בישראל גינתה בחריפות: "אין לאפשר סתימת פיות"

תוכנית "הפטריוטים" בערוץ 14, ששודרה אתמול (א') בסוכה מחוץ לאולפן בפאתי מודיעין, נקטעה בגלל מפגינים שהגיעו למקום. המפגינים הפריעו למהלך השידור עם זמבורות ואילצו את משתתפי הפאנל לצאת לפרסומות. לאחר הפרסומות, חזרה התוכנית לשידור מתוך האולפן.

"תראו מה שקורה פה. זה ככה, המחאה בהתקפה עלינו – כמו שהם הפסיקו תפילה ביום הכיפורים, עשרות שנים הם שלטו בתקשורת והיום יש ערוץ אחד שלא חושב כמוהם והם סותמים לו את הפה", אמר מגיש התוכנית ינון מגל בתגובה למפגינים. "נשדר לכם את כל התוכנית כפי שתכננו עם כל האייטמים על ההפרעות שלהם ביום הכיפורים".

מערוץ 14 נמסר בתגובה: "אחרי שקומץ אלים מנע תפילה ביום כיפור בתל אביב, כעת מפגינים סותמי פיות ניסו למנוע שידור מסוכה. צר לנו שהיועצת המשפטית של משטרת ישראל בחרה לאפשר זאת. דקות קצרות לאחר שהחל השידור של התוכנית 'הפטריוטים', החלו המפגינים להרעיש באמצעות צעקות, זמבורות ומשרוקיות, עד כדי כך שאי אפשר היה להמשיך את השידור והמגיש ינון מגל ושאר חברי הפאנל נאלצו לצאת לפרסומות ולעבור לשדר מתוך האולפן. ערוץ עכשיו 14 לא יירתע וימשיך להביא מדי יום את הטלוויזיה הטובה והשמחה בישראל".

מועצת העיתונות בישראל גינתה את הפסקת השידור ואמרה שהפסקתו מהווה פגיעה בחופש הביטוי וסתימת פיות, כלשונם. "מועצת העיתונות והתקשורת מגנה בחריפות את קטיעת שידורי תוכנית הפטריוטים בערוץ 14, ששודרה ביום ראשון מסוכה מחוץ לאולפן בפאתי מודיעין. התכנית נקטעה בגלל מפגינים שהגיעו למקום. המפגינים הפריעו לשידור ואילצו את משתתפי הפאנל לצאת לפרסומות. לאחר הפרסומות, חזרה התוכנית לשידור מתוך האולפן. במרחב הציבורי של ישראל הדמוקרטית – כל ערוץ תקשורת זכאי ורשאי להביא לציבור מסרים, קולות ודעות  אם אין בהם עבירה על החוק. זאת גם אם יש המתנגדים למסר. אין לאפשר סתימת פיות וחובה להגן על זכות השידור. כך- גם במציאות השסע הקשה הפוקד עתה את החברה הישראלית".

שר התקשורת קרעי התייחס להפסקת השידור ותקף את המפגינים: "ערוץ 14 באמת הגזמתם. גם תקשורת חופשית וגם בתוך סוכה? גם יהודית וגם דמוקרטית? הם לא מסוגלים להכיל יהודית ולכן הם נלחמים בדמוקרטית… אף אחד לא יסתום את הפה למחנה הלאומי. תמשיכו לקדש שם שמים".

בעקבות אמירותיו של שמעון רקלין בתוכנית "סוף השבוע", בהן קרא לממשלה "לא לציית לבית משפט של שודדים, גנבים, מושחתים שפועלים בניגוד לחוק", הוגשה אתמול תלונה לרשות השנייה על תנועת דרכנו. בתלונתם כתבו כי הם רואים בדבריו "המרדה בגסות כנגד הרשות השופטת בזמן צפיית השיא של הערוץ" ודרשו את להשהות אותו מתפקידו.

מצאתם טעות בכתבה?

דילוג לתוכן