אתר האינטרנט של אגודת העיתונאים משתדרג לפורמט חדש ואנו בתקופת הרצה שלאחריה האתר יונגש כנדרש

שוב אלימות משטרתית כלפי עיתונאים: שוטר הדף בכוח את כתבת חדשות 12 שסיקרה הפגנה מול מצודת זאב

המשטרה: מצרים על האירוע שהתרחש בלהט פינוי הרחוב | נפעל כדי לאפשר לעיתונאים לבצע את עבודתם בביטחה | מח"ש הודיע כי הארוע יבדק על ידה
חרף הגינויים ולמרות ההבטחות חוזרות ונשנות מאת בכירי משטרת ישראל, האלימות המשטרתית כלפי אנשי תקשורת המסקרים הפגנות ומחאות אינה פוסקת: כתבת חדשות 12 יולן כהן, נדחפה בברוטליות על ידי שוטר בעת שסיקרה אמש את התרחבות ההפגנה שנעה מצומת קפלן לכיוון "מצודת זאב" בתל אביב. 
 
לפי עדי ראייה, פרשי המשטרה הדפו את המפגינים שעמדו בפתח המצודה. כהן ניסתה להתרחק, כשהמיקרופון בידה ואז נפגעה מאחד השוטרים. אחת המפגינות, עידית פחימה הרשקוביץ', תיעדה את התקיפה וחברתה, לירי בורק שביט, העלתה את הסרטון לרשת X. 
 
כהן הגיבה על המקרה בחדשות 12 באומרה כי היא וחבריה העיתונאים מקפידים בכל הפגנה שלא להפריע לעבודתם של השוטרים או לזכות ההפגנה של המוחים. "אבל הערב נראה שהמשטרה חצתה את הגבול. הפרשים עלו על המדרכות, הפעילו אלימות קיצונית שאני לא חושבת שראינו כמותה בשבועות האחרונים. הפרשים עלו על המדרכות בהן עמדנו, בניגוד לחוק. ניסינו לעבור לצד השני של הרחוב, כדי לא להידרס ואז פגש אותנו השוטר הזה שדחף אותנו בכוח – זה מראה עד כמה המשטרה איבדה את הרסן. ראיתי שוטרים מכים מפגינים שלא עשו להם כלום, פשוט עמדו בצד. צריך לומר שלאחר מכן המשטרה התנצלה בפניי".
 
מחדשות 12 נמסר בתגובה: אנו מגנים את התקיפה של כתבתנו יולן כהן ודורשים מהמשטרה לערוך בירור".

 

המחלקה לחקירות שוטרים פתחה בבדיקה

 

המחלקה לחקירת שוטרים במשרד המשפטים הודיעה היום (א'), כי תבדוק אירוע התקיפה "לכאורה" של עיתונאית חדשות 12 בהפגנה ובתוך כך הדגישו כי קבלת ההחלטות בתיקים נעשית בכפוף "לאמות המידה המחייבות הקבועות בחוק, ובראשן – קיומו של סיכוי סביר להרשעה". עוד ציינו במח"ש כי לאחרונה הנחו פרקליט המדינה ומנהלת מח"ש לתעדף את הטיפול בתלונות בהן נטען לאלימות שוטרים במהלך הפגנות ברחבי הארץ "וזאת נוכח החשיבות שמייחסת הפרקליטות לטיפול באלימות שוטרים בכלל ובאירועים אלה במהלך הפגנות בפרט", כך לפי שון ההודעה.

דוברות המשטרה הגיבה על התקרית, לא לפני שתיעוד התקיפה הופץ ברשתות החברתיות: "בשעה אחרונה המשטרה פועלת לשמירה על הסדר הציבורי ברחוב המלך ג'ורג' בתל אביב. במסגרת פינוי מפירי הסדר, נהדפה כתבת חדשות 12 שנמצאת במקום ומבצעת סיקור של האירועים בשטח. אנו מצרים על האירוע שהתרחש בלהט פינוי הציר. עבודת העיתונאים ראויה להערכה וחשובה לסיקור האירועים. נפעל לאפשר להם לבצע את עבודתם בביטחה כדי למנוע הישנות של מקרים דומים בעתיד". 
 
הכתב המדיני של חדשות 12, ירון אברהם, הגיב ברשת X במילה אחת: "בושה". פרשן חדשות 12 מוחמד מג'דלה כתב: "ככה נראית משטרת בן גביר – משטרה שנוהגת באלימות כלפי עיתונאים". העורכת הכלכלית  של הערוץ קרן מרציאנו כתבה: "בושה! האלימות המשטרתית הזו חייבת להיפסק. לעומת זאת מגיש תוכנית "הפטריוטים" בערוץ 14 ינון מגל, כתב באירוניה: "משטרת ישראל בהודעת התנצלות על כך ששוטר העיף בהפגנת השמאל כתבת של ערוץ 12. השוטר היה בטוח שמדובר בכתבת של ערוץ 14".

מצאתם טעות בכתבה?

דילוג לתוכן